5 põhjust, miks sa pead proovima purjetamist luksusjahiga
28.03.2016
5 viisi, kuidas tähistada sünnipäeva Tallinnas
26.07.2016

Oled algaja purjetamises? Lubage meil aidata teil õppida baasteadmised ja algaja instruktsioonid, mis tulevad kasuks purjereisil. Kiirest purjetamise põhitõdede ülevaatest saavad kasu nii algajad, kui ka kogenud meremehed.

  1. Vali rahulik ja inimtühi meri, kui oled just alustamas purjetamise põhitõdede meisterdamist ja õppimas purjetama. Üks kõige olulisemaid algaja purjetamise näpunäiteid on meeles pidada, et praktiseerida oma oskusi ideaalsetes tingimustes koos kerge tuule ja kerge liiklusega.
  2. Vali väiksem paat purjetamise õppimiseks - lihtsam õppida, kuidas sõita, kui on vähem ridu ja purjeid. Väikest paat on rohkem tundlik ja seda on lihtsam manööverdada ja on ka ideaalne harjutada ümberminemist.
  3. Alusta paadiga, millel on üks lahti tõmmatav puri, sarnasega, mis eelmises punktis kirjeldatud. Ühe purjega paadiga alustamine teeb õppimise kergemaks ja vähem keeruliseks.
  4. Järgi purjetamise ohutuse põhitõdesid. On olemas teatud purjetamise põhitõed, mis peaks olema iseenesestmõistetavad, hoolimata sellest milline on sinu teadmiste tase. Need sisaldavad: alati teavita kedagi enne, kui lähed merele, alati võta kaasa ujuvvahendid ja oma ujumisoskust. Täiendavat informatsiooni leiate meie turvalise paadisõiduoskuste leheküljelt.
  5. Tee uuring voolu, tuule ja ilmastikuolude kohta. Kontrollige ilmaennustust, et olla ettevalmistunud mis iganes ilm võib tuua. Võta kindlasti kaasa piisavalt varustust, riietust ja põhilised ilmastikule vastavad varustus. Paadisõit ja purjetamise põhitõed tähendab alatist valmisolekut.
  6. Saa tuttavaks purje kontrolliga. Parimad meremehed on need, kes suudavad kohandada purje seadmeid, et parimal viisil ära tunda tuult ja mere seisundit. Üldiselt peavad purjed olema suhteliselt tasased, kui tuul on väga kerge või väga tugev ja täispurjed, kui tuul on mõõdukas.
  7. Austa poomi. Mõned kõige levinumad purjetamise vigastused on tingitud, kui ei olda teadlik, millal poom hakkab liikuma. Üks kõige olulisemaid algaja purjetaja nõuandeid on alati olla teadlik ja lugupidav poomi suhtes, kõikidel reisijatel ja meeskonnal, et vältida poomilt lüüa saamist või veel hullem, et kukkuda üle parda.
  8. Õpi põhilised purjetamisetermineid. Enne esimese purjereisi ettevõtmist, ole kindlasti tutvunud purjetamise algteadmistest. Veendu, et teed vahet pordil ja starboardil ja teistel olulistel mõistetel.
  9. Harjutamine teeb meistriks. Ära ürita iseseisvalt õppida purjetamise põhitõdesid. Investeeri heasse purjetamise kursusesse, uuri juhendeid ja raamatuid ja õpi kogemustega sõpradelt.

Oled algaja purjetamises? Lubage meil aidata teil õppida baasteadmised ja algaja instruktsioonid, mis tulevad kasuks purjereisil. Kiirest purjetamise põhitõdede ülevaatest saavad kasu nii algajad, kui ka kogenud meremehed.

10 ALGAJA PURJETAJA NÕUANNET

NDYACHT.COM