Vaata suurepärast laeva “Suurt Tõll” otse merelt

“Suur Tõll” on legendaarne Eesti aurujõul töötav jäälõhkuja, mis ehitati esialgselt Stettinis Saksamaal (tänapäeval Poolas) 1914. aastal Vene impeeriumi jaoks. Algul kandis laev nime “Tsar Mihhail Fjodorovitš”, kuid seda on muudetud tänase päevani neljal korral. “Suur Tõll” on hetkel suurim sõjaeelsest ajast säilinud jäälõhkuja maailmas. Meie purjereisi käigus möödume Lennusadamast, kus “Suur Tõll” hetkel paikneb.

Patarei vangla – vaade otse merelt

Patarei vangla ehitati 1840. aastal Vene impeeriumi jaoks, et kaitsta kaubateid St. Peterburist, kuid seda on lähiajal kasutatud erinevatel otstarvetel. 1867 – 1919 oli vangla kasutusel sõjaväe kasarmuna ning Nõukogude ajal vanglana. Täna on tegu väga omapärase kindlusega ning arhitektuuriliselt kui ka asukoha poolest, eriti huvitav vaade avaneb just merelt.

Linnahall – mahajäetud populaarne hoone

Linnahall on suur betoonist kompleksehitis, kus toimusid kontserdid ja spordiüritused. Tänaseks on Linnahall oma tegevuse sulgenud ning on populaarne kohtumispaik eriti noorte seas. Linnahall ehitati seoses 1980. aastal toimunud 22. suveolümpiamängudega Moskvas. Kuna Moskvas ei olnud sobiv koht, kus toimuks purjetamise alad, anti võõrustamine üle Tallinn linnale. Purjeregatt toimus Pirital, kus hetkel tegutseb Kalevi Jahtklubi.

Russalka

Russalka mälestussammas on Venemaa keisririigi soomuslaeva Russalka hukkumisele pühendatud mälestusmärk Kadriorus Tallinnas. Selle autoriteks on skulptor Amandus Adamson. Russalka oli Venemaa keisririigi laevastiku soomuslaev. Russalka ehitamist alustati 1866. aastal Peterburis. Russalka uppus 7. septembril 1893 teel Tallinnast Helsingisse, kõik 178 meeskonnaliiget hukkusid. Russalka monument on populaarne külastuspaik vastabiellunud paaride seas.

KÜSI HINDA

    NDYACHT.COM

    PURJETAMINE
    TALLINNA LAHEL